Ładowanie strony...

NZOZ Ginekologii i Położnictwa GEMELLI

Lek. med. Adam Wróbel – specjalista ginekolog położnik przyjmuje w każdą środę w godzinach
8.00 – 10.50 oraz w piątki w godzinach 8.00 - 12.00Os. Jagiellońskie 1
Rejestracja tel. 12 647 63 44

Badania przeprowadzamy na nowoczesnym sprzęcie WIDEOKOLPOSKOP VC-102, posiadającym atest Unii Europejskiej. Badania wykonują specjaliści Ginekologii i Położnictwa posiadający odpowiednie certyfikaty i uprawnienia z zakresu kolposkopii.

Zapraszamy pacjentki do badań kolposkopowych w GEMELLI pod okiem naszego doświadczonego personelu.
Zapraszamy również firmy do współpracy.

REKOMENDACJE

Wideokolposkop VC-101 jest rekomendowany przez wielu uznanych, doświadczonych specjalistów:

„Wideokolposkop VC-101 jest urządzeniem elekronicznym zintegrowanym z kamerą cyfrową. Podczas badania uzyskuje się czysty obraz o dużej dynamice barw, który wyświetlany jest na ekranie monitora LCD. Płynna regulacja powiększenia (zoom), elektroniczny filtr bezczerwienny, zintegrowany oświetlacz – dwustrefowy, wydajny oświetlacz pierścieniowy, szybkie automatyczne ogniskowanie (autofocus) – szybkie znajdowanie obrazu i pamięć obrazu (stopklatka) sprawia, że jest on urządzeniem bardzo przydatnym w praktyce ginekologicznej. Współpraca z oprogramowaniem do obsługi gabinetu ginekologicznego IRIS umożliwia także rejestrację i archiwizację obrazów. Urządzenie jest zaprojektowane i wykonane w estetyczny sposób z trwałych materiałów.
Urządzenie spełnia wszelkie warunki do diagnostyki zmian w obrębie nabłonka szyjki macicy, sromu i pochwy w warunkach ambulatoryjnych. Umożliwienie przekazywania obrazu na ekran pozwala lekarzowi wyjaśnić pacjentce rodzaj zmian w obrębie szyjki macicy i zobrazować proces diagnostyki i leczenia. Ma to niezykle istotne znaczenie w trakcie obserwacji zmian o niskim stopniu zaawansowania neoplazji u pacjentek młodych, u których nie od razu podejmujemy decyzję o leczeniu, jak również u pacjentek ciężarnych. Ewolucję zmian w obrazie kolposkopowym ma możliwość obserwowania sama pacjentka. „


Prof. dr hab. med. Antoni Basta
Prezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii
i Patofizjologii Szyjki Macicy

„Wideokolposkop firmy MediCom produkowany we Wrocławiu spełnia wszystkie warunki wymagane do wstępnej diagnostyki kolposkopowej zmian szyjki macicy. Emitowany na ekranie (monitor komputerowy lub telewizor) obraz szyjki macicy jest wyraźny, ostry i przejrzysty. Dzięki możliwości oglądania tarczy części pochwowej szyjki macicy przy różnych powiększeniach (łatwa regulacja powiększenia systemem zoom) od 2x do 60x można dokładnie prześledzić zachowanie się obu pokrywających szyjkę macicy nabłonków – cylindrycznego i wielowarstwowego płaskiego.
Wygodny sposób montowania wideokolposkopu do fotela ginekologicznego jest dużą zaletą aparatu. Alternatywna możliwość umieszczenia wideokolposkopu na ruchomym statywie pozwala na swobodne przemieszczanie w gabinecie ginekologicznym.
Niezmiernie duże znaczenie podczas kolposkopowania ma to, że obraz uwidoczniony na monitorze może oglądać badana pacjentka. Może w ten sposób np. kontrolować postępy stosowanej terapii zachowawczej. Zauważone przez pacjentkę znikanie, w wyniku leczenia, istniejącej na szyjce erytroplakii zwiększa zaufanie do stosowanej metody leczenia.
Możliwość podłączenia do wideokolposkopu komputera, magnetowidu, drukarki itp. pozwala na ocenę obrazów kolposkopowych przy wykorzystaniu rozbudowanych systemów komputerowych, fotografii cyfrowej i specjalistycznego oprogramowania np. takiego jak program komputerowy IRIS.
(…) Prosty i wygodny w obsłudze wideokolposkop VC-101 jest aparatem diagnostycznym, w który powinien być wyposażony każdy gabinet ginekologiczny. Lekarz ginekolog, oczywiście odpowiednio przeszkolony w kolposkopii, po dokonaniu wstępnej oceny kolposkopowej, w razie wątpliwości, może łatwo i szybko, dzięki podłączeniu wideokolposkopu do internetu, skonsultować się ze specjalistą dysponującym większym doświadczeniem diagnostycznym i możliwościami przeprowadzenia poszerzonej diagnostyki kolposkopowej.
Posługując się wideokolposkopem VC-101, można prezyzyjnie określić miejsce na szyjce macicy, z którego należy np. pobrać celowany rozmaz cytologiczny, określić najbardziej odpowiednie miejsce do wykonania celowanej biopsji lub określić zakres wykonania ewentualnego zabiegu chirurgicznego.„


Prof. zw. dr hab. Andrzej Malarewicz
Przewodniczący Sekcji Patologii Szyjki Macicy,
Kolposkopii i Cytologii PTG

„Jestem lekarzem ginekologiem z II stopniem specjalizacji. Od roku używam wideokolposkopu VC-101 firmy MediCom. Dzięki niemu z łatwością rozpoznaję zmiany poatologiczne na szyjce macicy. Pozwala mi to na szybką i precyzyjną diagnozę zmian. Tor telewizyjny umożliwia pacjentce oglądanie zmiany przed i po zabiegu. Aparat wykonany jest w sposób estetyczny i funkcjonalny. Wszystko to wpływa na poprawę i podwyższenie standardu świadczonych przeze mnie usług.„

Ismaiel Salloum
Specjalista położnik, ginekolog, cytolog
NZOZ Medicus, Koszalin

„Niepubliczny Specjalistyczny zakład Opieki Zdrowotnej „Ewa Stefanowicz-Kujawa” (…) zakupił w maju 2004 r. w firmie MediCom z Wrocławia wideokolposkop VC-101 wraz z monitorem i oprogramowaniem. W profilaktyce i diagnostyce zmian patologicznych szyjki macicy w/w sprzęt spełnia swoje zadanie, a lekarze pracujący oceniają jakość obrazu na wysokim poziomie. Obsługa wideokolposkopu nie sprawia trudności, badanie pacjentek przebiega sprawnie.
(…) Uważamy, że taki sprzęt powinien stanowić wyposażenie każdego gabinetu ginekologiczno – położniczego. „


lek. med. Ewa Stefanowicz-Kujawa
Dyrektor NSZOZ w Gdańsku

„Pierwszy polski wideokolposkop MediCom VC-101 funkcjonalnością i użytymi rozwiązaniami technicznymi nie odbiega od innych tego typu urządzeń znanych na świecie.„

dr n. med. Grzegorz Głąb
Specjalista ginekologii i położnictwa
Centrum Diagnostyki Ginekologiczno-Połozniczej
GMW Sp. Partnerska, Opole

Źródło: http://www.medi.com.pl/